Dzień Dziecka już blisko, a wraz z nim czekać będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Kopalnia Soli „Wieliczka” zachęca do zwiedzania Trasy Turystycznej i Tężni solankowej przez dzieci i młodzież  za symboliczną złotówkę.

Trasa Turystyczna i Tężnia solankowa

Promocja obowiązuje w dniach 31 maja i 1 czerwca. Promocyjne wejściówki zakupić można online lub na miejscu w kasach kopalni. Bilety do tężni także w kasie tężni w Parku św. Kingi.

Akcję wejściówek za 1 zł na Trasę Turystyczną i do tężni kopalnia przygotowała dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat, zwiedzających kopalnię i tężnię indywidualnie pod opieką rodziców i opiekunów. Najmłodsi (do 4 lat) wejście mają gratis.

Kopalnia i tężnia solankowa czynna są w tych dniach od 10:00 do 18:00 (godziny otwarcia i zamknięcia recepcji turystów). Zwiedzanie odbywa się w 25-osobowych grupach z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Wiele atrakcji 

Na lekcjach historii, geografii czy języka polskiego uczniowie wiele słyszą o Wieliczce:  w aspekcie jej wartości kulturowej i  przyrodniczej, ale także w kontekście właściwości soli kamiennej czy jednego z najsłynniejszych polskich zabytków.

Czemu nie doświadczyć tego wszystkiego na własne oczy zwiedzając Trasę Turystyczną z rodzicami lub opiekunami? Kopalnia Soli „Wieliczka” zawsze czymś zaskoczy, odkryje kolejne swe tajemnice, dostarczy nowych wrażeń.

Tężnia solankowa z kolei to nie tylko dawka zdrowia i leczniczy spacer, ale także piękne widoki na Park św. Kingi, górnicze szyby i część miasta Wieliczka. Warto do niej się wybrać, bo drugiego tak dużego obiektu na południu Polski nie ma.

Zasady akcji promocyjnej

Szczegółowe zasady zwiedzania znajdują się w regulaminach:

Regulamin zwiedzania Trasy Turystycznej za 1 zł w Dniu Dziecka

Regulamin zwiedzania Tężni solankowej za 1 zł w Dniu Dziecka