Przed nami kolejna edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. Już po raz czwarty zapraszamy małopolską młodzież do spróbowania swoich sił w rywalizacji na patriotyczne pieśni. Tym razem uczestnicy zaśpiewają bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 października. Na laureatów czekają nie tylko cenne nagrody, ale też występ na podziemnej scenie w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”.

Młodzi zdolni

Każda kolejna edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” udowadnia, że mamy w Małopolsce młodzież nie tylko utalentowaną, ale też mądrą i wrażliwą – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Cieszę się, że co roku tak wielu młodych artystów odpowiada na nasze zaproszenie i dzieli się swoimi interpretacjami patriotycznych pieśni.

Młodzi artyści, uczniowie małopolskich szkół podstawowych, będą mogli wystartować w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. Jurorzy ocenią solistów oraz zespoły. Głos otrzyma również publiczność, która wybierze swojego laureata, poznając kandydatów do nagrody na kopalnianym Facebooku. W tym roku liczą się nie tylko piękny śpiew, dobór repertuaru, ale też pomysł na aranżację. Zwycięzców poznamy pod koniec października.

– Zachęcam uczniów z małopolskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! To już czwarta edycja konkursu, który popularyzuje postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży. Młodzi Małopolanie po raz kolejny będą mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne szerokiej widowni – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Plakat konkursu “zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II”. Do udziału zapraszają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Prezes Kopalni Soli “Wieliczka” S.A. Paweł Nowak. Przedsięwzięciu partnerują Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski. Konkursowe zgłoszenia należy przesyłać do 3 października na adres: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl

Koncert pod ziemią

Rok temu nie udało się zorganizować uroczystej gali w komorze Warszawa. Plany pokrzyżowała pandemia – mówi Damian Konieczny, Dyrektor Wykonawczy w Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Mam nadzieję, że tym razem będziemy mogli wrócić do konkursowej tradycji. Występ na żywo w zabytkowej kopalni dla wielu młodych artystów jest pierwszą w życiu okazją, by zmierzyć się z dużą profesjonalną sceną.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego i Kopalni Soli „Wieliczka”. Partnerują mu Małopolski Kurator Oświaty, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce, Akademia Muzyczna w Krakowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawła Nowaka.

Dokumenty dla zgłaszających

Regulamin konkursu wraz z listą rekomendowanych utworów oraz wszystkimi niezbędnymi załącznikami: