W tym roku konkursowa kapituła stanęła przed nie lada wyzwaniem: jak spośród znakomicie wykonanych piosenek wybrać te najlepsze i ułożyć wedle kolejnych miejsc podium? Uczestnicy VI edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” dowiedli zarówno swojego muzycznego talentu, jak i patriotycznej dojrzałości.

VI odsłonie konkursu przyświecało hasło „Filmowa piosenka o Polsce pamięta”. Uczniowie małopolskich szkół podstawowych sięgali zatem nie tylko po klasyczny niepodległościowy repertuar, ale też po utwory znane z wielkiego i małego ekranu. „Ballada o Janku Wiśniewskim”, „Róża i bez”, „W stepie szerokim”, „Rzeka marzeń”, „Stara baśń”… młodzi artyści zabrali jurorów w inspirującą podroż po polskiej muzyce.

Do rywalizacji na pieśń zaprosili uczniów Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak. Oto najlepsi z najlepszych VI edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”:

Laureatów usłyszymy już 8 listopada w komorze Warszawa. Galowy koncert w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka” jest jedną z nagród. To okazja dla młodych artystów, by wystąpić na profesjonalnej scenie, przed szeroką publicznością, w niepowtarzalnym miejscu.

Muzycznym zmaganiom partnerowali: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Agencja Mienia Wojskowego, Cyfrowa Polska, Akademia Muzyczna im. K. Pendereckiego w Krakowie, TVP3 Kraków.

Tak podczas podziemnej gali zaprezentowali się ubiegłoroczni laureaci konkursu “zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”: