Już za niespełna 100 dni odbędzie się turniej Salt Mine Cup 2024. W ramach przygotowań do wydarzenia w minioną niedzielę 25 lutego odbyła się w podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka”  konferencja szkoleniowa dla trenerów zespołów młodzieżowych.

Jak wspierać talenty?

Na głębokości 135 m w komorze Jana Haluszki eksperci z kraju i zagranicy podczas kilku godzin wykładów dzielili się doświadczeniem wyniesionym z pracy z najmłodszymi zawodnikami. Dyskutowali m.in. o tym, jak rozwijać talenty i pomagać dzieciom na drodze ku dorosłej piłce.

Wspierany przez Kopalnię Soli „Wieliczka” Salt Mine Cup rozwija skrzydła. Turniej figuruje w kalendarzach najważniejszych juniorskich zespołów Europy, przyciąga też drużyny spoza Starego Kontynentu.

Wstęp do Salt Mine Cup

 – Konferencja jest solidnym merytorycznym wstępem do Salt Mine Cup – mówił Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., który wraz z pomysłodawcą i organizatorem turnieju SMC i towarzyszącej mu konferencji Karolem Nędzą otworzył niedzielną konferencję – Cieszę się, że SMC z lokalnych zawodów wyrósł do rangi turnieju międzynarodowego. To ambitne przedsięwzięcie, które spełnia sportowe marzenia dzieci – dodał Tomasz Broniowski.

Konferencję zorganizowała Fundacja Mali Mistrzowie we współpracy z Kopalnią Soli „Wieliczka”. Partnerem było Województwo Małopolskie. Spotkanie jest certyfikowane i punktowane przez PZPN.

Więcej informacji:
Fundacja Mali Mistrzowie
Film z wydarzenia
Relacja na Futmal.pl