Od 4 maja czynna jest Trasa Turystyczna Kopalni Soli „Wieliczka”. Od 15 maja wznowi działalność tężnia solankowa w Parku św. Kingi (Hotel Grand Sal: 8 maja). Cały czas funkcjonuje Uzdrowisko kopalni, które w maju rozpocznie szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w szybie Regis (zapisy od 5 maja).

Zwiedzanie z rodziną, w grupie, ze znajomymi

Od 4 maja znów możliwe jest zwiedzanie Trasy Turystycznej kopalni.  Od poniedziałku do piątku trasa czynna jest w godzinach od 10:00 do 17:00, w weekendy od 9:00 do 19:00. W soboty, niedziele oraz święta o godzinie 10.40 dzieci z rodzicami udać się mogą do baśniowej Solilandii.

Komory i chodniki trasy wraz z ekspozycją muzealną zwiedzać można w grupach maksymalnie 20-osobowych, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk, noszenie maseczek, pomiar temperatury przed wejściem). 

W bilety warto zaopatrzyć się przed przyjazdem: turyści indywidualni dokonują zakupu za pośrednictwem strony internetowej www.kopalnia.pl, mogą też nabyć je na miejscu w kasach –  w miarę dostępności miejsc. Dla grup zorganizowanych wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa. 

Tężnia solankowa od 15 maja

Od 15 maja znów będzie można korzystać z inhalacji w tężni solankowej. Czynna będzie codziennie  od 10:00 do 18:00.

Luzowanie obostrzeń oznacza, że już wkrótce Hotel Grand Sal będzie mógł przyjąć nie tylko kuracjuszy, ale również innych gości. 50% obłożenia oraz skrupulatne przestrzeganie przepisów sanitarnych – w Grand Salu jest bezpiecznie i komfortowo.

Regis punktem szczepień

Uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych w Regisie planowane jest na 15 maja, rejestracja na szczepienia prowadzona jest już od 5 maja. W Regisie zorganizowano punkty badań, stanowiska szczepień, poczekalnię, punkt udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stanowiska rejestracyjne oraz informacyjne. Wejście do budynku znajduje się od strony południowej.

Punkt będzie czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-19.00. Jak zarejestrować się na szczepienie w Regisie? Można zrobić to bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 12 278 75 12 lub osobiście (7 dni w tygodniu w godz. 8.00-18.00, a od 8 maja w godz. 8.00-19.00). Można też skorzystać z profilu pacjent.gov.pl lub całodobowej bezpłatnej infolinii 989.