Od 4 maja czynna będzie Trasa Turystyczna Kopalni Soli „Wieliczka”. Od 15 maja wznowi działalność tężnia solankowa w Parku św. Kingi (Hotel Grand Sal: 8 maja). Cały czas funkcjonuje Uzdrowisko kopalni, które w maju rozpocznie szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w szybie Regis (zapisy od 5 maja).

Zwiedzanie z rodziną, w grupie, ze znajomymi

Tuż po długim weekendzie 4 maja znów możliwe będzie zwiedzanie Trasy Turystycznej kopalni.  Od poniedziałku do piątku trasa będzie czynna w godzinach od 10:00 do 18:00, w weekendy od 9:00 do 19:00. W soboty, niedziele oraz święta o godzinie 10:40 będzie również okazja do rodzinnej wyprawy do baśniowej Solilandii.

Komory i chodniki trasy wraz z ekspozycją muzealną zwiedzać będzie można w grupach maksymalnie 20-osobowych, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk, noszenie maseczek, pomiar temperatury przed wejściem).  – „Cieszymy się, że po 45 dniach do zabytkowych podziemi znów powrócą turyści. Kopalnia  będzie czynna dłużej niż w okresie zimowym, a zwiedzanie tak zorganizowane, aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie. Zapraszamy każdego bez względu na wiek,  gdyż z każdą wizytą można odkrywać podziemną Wieliczkę na nowo, a także w pełni korzystać z atrakcji, jakie oferuje” – zachęca Jan Ziobro, Członek  Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny (wkrótce: Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie).

W bilety warto zaopatrzyć się przed przyjazdem: turyści indywidualni dokonują zakupu za pośrednictwem strony internetowej www.kopalnia.pl, mogą też nabyć je na miejscu w kasach –  w miarę dostępności miejsc. Dla grup zorganizowanych wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa. 

Tężnia solankowa od 15 maja

Od 15 maja znów będzie można korzystać z inhalacji w tężni solankowej. Czynna będzie codziennie  od 10:00 do 18:00. – „Serdecznie zapraszamy na spacery po tężni. To nie tylko sposób, by odetchnąć zdrowym powietrzem, ale również okazja do  wyciszenia i relaksu” – mówi Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. – „Trzecia fala pandemii dała się mocno we znaki i prawdopodobnie nie ma osoby, która nie potrzebowałaby wytchnienia od trudnej codzienności czy  wypraw do miejsc, które mogą poprawić kondycję zdrowotną. Wizyta w tężni łączy przyjemne z pożytecznym, warto do niej powracać”.

Luzowanie obostrzeń oznacza, że już wkrótce Hotel Grand Sal będzie mógł przyjąć nie tylko kuracjuszy, ale również innych gości. 50% obłożenia oraz skrupulatne przestrzeganie przepisów sanitarnych – w Grand Salu jest bezpiecznie i komfortowo.