17 listopada w komorze Warszawa odbędzie się „Wieczornica patriotyczna”. Na podziemnej scenie wystąpią młodzi artyści z Małopolski, którzy wspólnie z publicznością uczczą 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Różne odcienie patriotyzmu

Będzie to koncert pod każdym względem wyjątkowy. Złożą się nań występy solistów i zespołów prezentujących na co dzień różne rodzaje muzyki. W listopadowe popołudnie połączy ich patriotyzm, który, podobnie jak muzyka, bywa różnorodny – od radosnego po podniosły i wzruszający.

Solny pomnik Józefa Piłsudskiego. Marszałek stoi oparty o szablę na postumencie, w tle biała drewniana obudowa górnicza

Artyści

„Wieczornicę” rozpocznie Wioletta Liber, niezwykle utalentowana sopranistka z nowosądecczyzny. Regionalnych góralskich barw koncertowi dodadzą dwa wspaniałe zespoły: „Małe Podegrodzie” oraz „Zbyrcok”. Z mocnym krakowskim akcentem pojawi się w podziemnej Warszawie Rajska Szkoła im. Zbigniewa Wodeckiego, zaś powiat wielicki reprezentować będzie Martyna Cyganek, dziewczynka o anielskim głosie. W finale „Wieczornicy patriotycznej” wystąpi gość specjalny, finalista 11. edycji „The Voice of Poland” Michał Matuszewski.

Organizatorzy koncertu

„Wieczornica patriotyczna w Kopalni Soli „Wieliczka”. Gala niepodległościowa” jest wspólnym przedsięwzięciem kopalni, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Dyrekcji działającej w Makowie Podhalańskim filii krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera. Wydarzeniu patronuje Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.