Prezentacje i pokazy, gry i zabawy, a wszystko na świeżym powietrzu. 9. Święto Rodziny Krakowskiej miało swój wspaniały plenerowy finał 23 maja na krakowskich Błoniach. Uczestnikom pikniku zaprezentowało się Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka”, które zachęcało do szczególnej dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną.

Przy uzdrowiskowym stoisku można było zasięgnąć opinii lekarza specjalisty pediatrii i alergologii. Fizjoterapeuci, którzy na co dzień prowadzą 135 m pod ziemią niezwykle skuteczną rehabilitację pulmonologiczną, zaprosili krakowskie rodziny do ćwiczeń oddechowych. Nie zabrakło też gier i zabaw ruchowych, czyli pomysłów na ciekawe i przede wszystkim zdrowe spędzanie czasu z dziećmi.

Uzdrowisko świetnie wpisało się w tegoroczne Święto Rodziny Krakowskiej. Organizatorzy postawili na wydarzenie bezpieczne i pełne pożytecznych atrakcji. Były więc m.in.: pokazy ratownicze, mobilna wystawa przygotowana przez MOCAK, biegi, konsultacje np. dietetyczne czy charytatywne zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt.

24.05.2021