Od 4 maja do 30 czerwca mieszkańcy Krakowa mogą zwiedzić Kopalnię Soli „Wieliczka” taniej niż zazwyczaj. Kopalnia przygotowała dla nich specjalną promocję, a w niej 5 tys. tańszych wejściówek. Bilet dla jednej osoby kosztuje 33 zł, dla czteroosobowej rodziny – 100 zł. Konieczna wcześniejsza rezerwacja: kto pierwszy, ten lepszy!

Jak zarezerwować bilet?

Jesteś mieszkańcem Gminy Miejskiej Kraków? Zgłoś swój udział w akcji na adres: krakowianie.promocjatt@kopalnia.pl pomiędzy 4 a 31 maja, podając wybrany rodzaj biletu (indywidualny lub rodzinny) oraz dogodny dla Ciebie termin zwiedzania. W ciągu trzech dni roboczych otrzymasz informację zwrotną ze szczegółami zwiedzania.

W dniu zwiedzania

Do kopalni przyjedź w ustalonym dniu, co najmniej pół godziny przed ustaloną godziną, kup promocyjny bilet w kasie kopalni, przy szybie Daniłowicza (ul. Daniłowicza 10). Kupując bilet podaj dane, na które dokonano rezerwacji, potwierdzając, że jest się mieszkańcem Gminy Miejskiej Kraków (dokument potwierdzający zameldowanie, potwierdzenie rozliczenia podatku, ważna Karta Krakowska lub Krakowska Karta Miejska, Krakowska Karta Rodzinna, Małopolska Karta Aglomeracyjna, legitymacja studencka lub oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Gminy Miejskiej Kraków).

W ramach promocji jedna osoba może nabyć jeden bilet promocyjny za 33 zł lub jeden bilet rodzinny za 100 zł. Bilet rodzinny przysługuje 2 osobom dorosłym oraz 2 dzieci w wieku 4 do 16 lat, wstęp bezpłatny dzieciom, które nie ukończyły 4. roku życia. Wejściówki można wykorzystać w dniu ich zakupu i o zarezerwowanej godzinie. Zwiedzanie w ramach akcji potrwa do 30 czerwca. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia kopalni oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.kopalnia.pl. Zapraszamy do zapoznania się z dedykowaną akcji zakładką.

Kraków i Wieliczka

– Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce to dobry pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Warto wybrać się do podziemi, w których odpoczniemy od codzienności, zobaczymy tak niezwykłe miejsca jak kaplica św. Kingi i rozruszamy się po lockdownie – mówi Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – W lutym na promocyjne zwiedzanie zaprosiliśmy Wieliczan, teraz czas na Krakowian, którzy są wszak naszymi sąsiadami. Kraków i kopalnia nie tylko leżą blisko siebie. Dzielą również historię.

Dzieje wielickiej kopalni oraz nieodległego Krakowa splatają się ze sobą od długich stuleci. Dochody ze sprzedaży wielickiej soli m.in. wspomagały profesorów Akademii Krakowskiej, umożliwiły przebudowę Zamku na Wawelu czy dawały podstawę dla fortun krakowskich mieszczan. W XX wieku przez pewien czas należąca do Kopalni Soli „Wieliczka” kopalnia otworowa w Baryczy dostarczała surowca do Krakowskich Zakładów Sodowych „Solway”.

Bezpiecznie i zdrowo

Wizyta w naszej kopalni to nie tylko wspaniałe wrażenia i niezapomniane widoki, ale również bezpieczeństwo – podkreśla Damian Konieczny, Dyrektor Wykonawczy Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Zwiedzanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Każda osoba wchodząca na teren kopalni musi poddać się badaniu temperatury. Konieczne są maseczki. W wielu miejscach – pod ziemią i na powierzchni, znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym. Dzięki wysokim standardom sanitarnym Trasą Turystyczną można wędrować bez obaw i w pełni nacieszyć się tym niepowtarzalnym spacerem wśród soli.

Zwiedzanie podziemi łatwo i zdrowo połączyć z inhalacją w tężni. – Już od 15 maja zapraszamy do znajdującej się na powierzchni tężni solankowej. Spacer po obiekcie stanowi znakomity relaks – zachęca Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Mikroklimat tężni sprzyja wyciszeniu, a także działa dobroczynnie na układ oddechowy. W poszukiwaniu wypoczynku po ograniczeniach ostatniego lockdownu naprawdę warto zajrzeć do tężni Kopalni Soli „Wieliczka”.