15 maja uruchomiony został Punktu Szczepień Powszechnych w budynku nadszybia szybu Regis w Wieliczce

Wygoda i bezpieczeństwo

Rejestracja na szczepienia trwa od 5 maja. – „Nieprzypadkowo na punkt szczepień powszechnych wybraliśmy Regis. Szyb w samym sercu miasta to miejsce, do którego łatwo i szybko dotrzeć, również transportem publicznym lub na piechotę. Punkt wyposażyliśmy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, a odbiór przeprowadzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia wypadł pomyślnie”.– podkreśla Michał Roehlich, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka, dodając: – „ Jesteśmy dobrze przygotowani. Faktyczna realizacja szczepień uzależniona będzie od dostępności szczepionek dostarczanych przez Agencję Rezerw Materiałowych”.

W centrum miasta

W Regisie zorganizowano punkty badań, stanowiska szczepień, poczekalnię, punkt udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stanowiska rejestracyjne oraz informacyjne. Wejście do budynku znajduje się od strony południowej (przy skręcie z ul. Sikorskiego w Plac Kościuszki).

Jak zarejestrować się na szczepienie w Regisie? Można zrobić to bezpośrednio dzwoniąc pod numer 12 278 75 12, alternatywnie skorzystać z profilu pacjent.gov.pl lub całodobowej bezpłatnej infolinii 989. Zarejestrować się mogą osoby posiadające e-skierowanie.

15.05.2021 r.