W Uzdrowisku Kopalni Soli „Wieliczka” będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19. Zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem 15 stycznia rusza rejestracja osób, które ukończyły 80 lat, zaś 22 stycznia tych, które skończyły 70. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne.

Na szczepienie można zapisać się na jeden z trzech sposobów:

  • dzwoniąc na całodobową, bezpłatną infolinię 989 i ustalając termin oraz miejsce szczepienia. Do rejestracji potrzebne są numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie SMS z potwierdzeniem wizyty na szczepienie,
  • umawiając się bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień, np. w Uzdrowisku. Kontakt do Uzdrowiska: 12 278 75 12 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00), szczepienia@kopalnia.pl, strona internetowa
  • bądź korzystając z e-Rejestracji dostępnej na pacjent.gov.pl (wymaga Profilu Zaufanego).

Szczepienie jest bezpieczne, a ostatecznej kwalifikacji dokona lekarz na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu medycznego.

W najbliższym czasie przeciw COVID-19 w Uzdrowisku zaszczepią się seniorzy. Kto następny i kiedy? Harmonogram poszczególnych etapów wielkiego narodowego szczepienia oraz dla kolejnych grup pojawi się na www.gov.pl/szczepimysie. Serwis publikuje aktualne i szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, a także m.in. o samych szczepionkach i ich działaniu.