Przedstawiciele Kopalni Soli „Wieliczka” uczcili pamięć zamordowanych w Katyniu Polaków. 10 kwietnia minęło 81 lat od zbrodni katyńskiej oraz 11 lat od katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Hołd ofiarom złożyli z ramienia Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Prezes Paweł Nowak i Dyrektor Biura Spółki Tomasz Broniowski oraz Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Michał Roehlich.

W związku z trwającą pandemią rocznicowa uroczystość była skromna i kameralna. Biało-czerwone kwiaty spoczęły pod krzyżem katyńskim na wielickich Plantach. Znicze ku czci ofiar zapłonęły również przed Oddziałowym Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, który mieści się w Pałacu Konopków. Na ścianie budynku znajduje się tablica upamiętniająca Janusza Kurtykę, prezesa IPN i jednego z pasażerów tragicznego lotu tupolewa.

W uroczystości udział wzięli m.in. posłowie Urszula Rusecka i Rafał Bochenek, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Roman Wcisło, Aleksandra Ślusarek z Zarządu Powiatu Wielickiego oraz przedstawiciele Rady Miejskiej.