W Punkcie Szczepień w Regisie zaszczepić się mogą zarówno dorośli, jak i młodzież – od niedawna tę możliwość mają już nastolatkowie w wieku 12-15 lat. Uzdrowisko kopalni zachęca mieszkańców regionu do korzystania z tej możliwości.

Młodzież z możliwości szczepień korzystać może od niedawna. Wśród nich jest 14-letni Adrian:

– Chcę się zaszczepić, aby czuć się bardziej bezpiecznym, nie bać się o zarażenie koronawirusem i bez stresu spędzać wakacje w różnych zakątkach Polski. Rodzice są takiego samego zdania jak ja, dlatego na szczepienie jestem już umówiony. Będę też zachęcał kolegów, by zrobili to samo – zapewnia.

Kwalifikacja lekarska

Podanie szczepionki w Regisie jest i proste i wygodne. W tym punkcie kwalifikują lekarze, a zatem osoby małoletnie można umawiać na szczepienia w dowolnym dostępnym terminie. W ustalonym terminie przychodzą one pod opieka dorosłego – rodzica lub opiekuna faktycznego, który wypełnia za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

Wygoda i bezpieczeństwo

Przestronne wnętrze Regisu mieści punkty badań, stanowiska szczepień, poczekalnię, punkt udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stanowiska rejestracyjne oraz informacyjne. Wejście znajduje się od strony południowej (w pobliżu skrętu z ul. Sikorskiego w Plac Kościuszki). Szczepienia odbywają się głównie w weekendy.

Jak zapisać dziecko?

Najłatwiej na szczepienie zapisać się bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 12 278 75 12 lub osobiście (7 dni w tygodniu w godz. 8.00-15.00).  Można też skorzystać z profilu pacjent.gov.pl lub całodobowej bezpłatnej infolinii 989. W najbliższych terminach uzdrowisko kopalni dysponuje głównie szczepionką Pfizer.