15 maja ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w budynku szybu Regis. W pierwszy weekend funkcjonowania punktu Uzdrowisko kopalni zaszczepiło 780 osób. Dostępne szczepionki to Pfizer i Johnson&Johnson.

Sprawnie i bezpiecznie

-W Regisie jest to naprawdę świetnie zorganizowane,  nie musiałem czekać na wejście. Rejestracja, kwalifikacja przez lekarza i szczepienie  przebiegły wzorowo – relacjonuje nam Pan Tadeusz z Wieliczki, który szczepionkę przyjął wczoraj. – Nie mam żadnych objawów poszczepiennych, czuję się bardzo dobrze.

Najpierw weryfikacja tożsamości, wypełnienie ankiety i rejestracja, potem wywiad medyczny i kwalifikacja do szczepienia. Tuż po podaniu szczepionki należy poczekać pod obserwacją personelu, dopiero potem można opuścić budynek. Pacjenci zgłaszają  się w wyznaczonych godzinach, więc cały ten proces przebiega sprawnie  i bezpiecznie. Dużym atutem jest też rozległa przestrzeń, jaką zapewnia powierzchnia Regisu.   

Proces rejestracji

Na szczepienie w Uzdrowisku zarejestrować się można bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 12 278 75 12. Można też skorzystać z profilu pacjent.gov.pl lub całodobowej bezpłatnej infolinii 989.

– Zainteresowanie szczepieniami u nas stale rośnie. Nasz punkt szczepień w budynku szybu Regis jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy też dużo zgłoszeń ze strony obcokrajowców mieszkających w Polsce. Jedynym ograniczeniem jest ilość dostępnych szczepionek –  mówi Katarzyna Rys, dyrektor Uzdrowiska Kopalni Soli „Wieliczka”, które prowadzi ten punkt podawania szczepionek.

Szczepienia w górniczym szybie

Ten fakt potwierdza Sergiej, obywatel Ukrainy, od kilku lat pracujący w naszym kraju: – Mam Kartę Pobytu, więc rejestracja nie była problemem. Wybrałem Regis w centrum miasta, gdyż pracuję w pobliżu. Jestem mile zaskoczony szybkością obsługi i szczęśliwy, że pierwszą dawkę szczepionki mam już za sobą. Rodzinie powiedziałem, ze zaszczepiłem się w górniczym szybie kopalni. Byli mocno zdziwieni, a nawet trochę zazdrościli – opowiada.