Lista 100. liderów

Portal waszaturystyka.pl po raz kolejny wyłonił 100 najbardziej wpływowych osób branży turystycznej. Jedną z nich został Paweł Nowak Prezes Zarządu Kopalni Soli “Wieliczka” S. A. Wyróżnienia wręczono na uroczystej gali 12 stycznia 2024 r. w Warszawie.

Osobistości branży turystycznej

“Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” Waszej Turystyki to nie ranking popularności, a osobistości wybrane przez zespół ekspertów. Przy decyzji biorą oni pod uwagę biorą realny wpływ danej osoby i firmy na sytuację w branży, kształtowanie procesów i struktur polskiej turystyki, zasoby finansowe, wpływ na zatrudniane osoby, wiarygodność, medialność, wizerunek, publiczną i środowiskową aktywność. W tegorocznym zestawieniu jest 7 przedstawicieli atrakcji turystycznych, w tym Prezes wielickiej kopalni.

Prezes Paweł Nowak (czwarty od prawej) wraz z innymi nagrodzonymi

Prezes wśród docenionych

W rankingu, do którego typowano 300 osób, Prezes Nowak zajął 83. miejsce. W uzasadnieniu napisano m.in. “funkcję prezesa jednej z największych atrakcji turystycznej Małopolski i kraju objął w najtrudniejszym dla branży momencie (pandemia) i konsekwentnie realizuje plan rozwoju kopalni, co prowadzi do stopniowego wzrostu liczby odwiedzających ją turystów i powrotu do wyników przedpandemicznych”.

Lista 100. najbardziej wpływowych tworzona jest od 8 lat. Prezes kopalni znalazł się na niej drugi raz z rzędu.