Zapraszamy na kolejną odsłonę akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zbiórka odbędzie się 8 lipca w tężni Kopalni Soli „Wieliczka”. Będziemy dzielić się życiem już po raz 11.

Krwi nie da się wyprodukować ani kupić. Można ją podarować. Najbliższa do tego sposobność w Kopalni Soli „Wieliczka” będzie 8 lipca w godzinach 10.00-16.00.

W tym roku w tężni

Letnia zbiórka odbywała się zwykle w nadszybiu szybu Regis. W tym roku akcja przenosi się do tężni solankowej. Na krwiodawców będą czekali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, a także posiłek regeneracyjny i bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej.

Ponad 550 litrów

„Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się od roku 2016 i jest wspólnym przedsięwzięciem MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, kopalni oraz RCKiK. Do tej pory udało się zebrać ponad 550 litrów krwi od przeszło 1100 dawców.

Pomagam i się badam

Tegorocznej letniej edycji akcji towarzyszy hasło Pomagam i się badam z Kopalnią Soli „Wieliczka”. Szczegóły o bezpłatnych badaniach, które będzie można wykonać 8 lipca, podamy niebawem.

Plakat z informacjami o zbiórce krwi: 8 lipca, tężnia solankowa, w godzinach 10.00-16.00, możliwość bezpłatnych badań