Kopalnia Soli „Wieliczka” otrzymała Perłę Powiatu Wielickiego. Nagrodę odebrali podczas uroczystej gali 2 lutego Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak oraz Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Michał Roehlich. Perła to wyróżnienie przyznawane przez Starostę Wielickiego za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji powiatu wielickiego.

Wyróżnienia przyznano już po raz 11. Co roku trafiają do osób, instytucji, przedsiębiorstw, organizacji, które wnoszą trwały wkład w rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny oraz sportowy całego powiatu. Perły są również podziękowaniem za podejmowanie działań wspierających misję powiatu jako regionu stawiającego na rozwój turystyczny i gospodarczy w zgodzie z naturalnym środowiskiem, dzięki aktywnej, zintegrowanej społeczności, która czerpie z historycznego dziedzictwa oraz pielęgnuje tradycje.

Perła dla Kopalni Soli „Wieliczka” podkreśla znaczenie przedsiębiorstwa, które od przeszło 700 lat stanowi ważny element lokalnego pejzażu – zarówno ekonomiczny, jak i kulturowy. Kopalnia to jeden z największych pracodawców regionu, źródło górniczej tożsamości oraz turystyczna atrakcja przyciągająca do Wieliczki gości z całego świata.

Gala Pereł Powiatu Wielickiego odbyła się w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. Wieczór uświetniły występ gwiazd: Anny Sokołowskiej, Grażyny Brodzińskiej, Jacka Wójcickiego, Dariusza Kordka, Łukasza Lecha. Orkiestrę Arte Symfoniko poprowadził Mieczysław Smyda. Uczestników spotkania zachwycił występ Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęka.