Bezpieczeństwo w wielickiej kopalni jest priorytetem. To nie slogan a realne działania, które wiążą się przestrzeganiem przepisów prawa, inwestycjami w niezawodność szybów, maszyn i urządzeń, ale też (przede wszystkim) podejściem do kwestii ochrony zabytku, jego zabezpieczania, potrzeby zachowania i udostępniania.  

Wyróżnienie ”Zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie” i to od instytucji nadzorującej bezpieczeństwo w górnictwie o tym mocno świadczy. To prestiżowe odznaczenie z rąk Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego odebrał w ostatnich dniach listopada w Katowicach Paweł Ulmaniec Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego Kopalni Soli “Wieliczka” S.A. Paweł Ulmaniec.

– Ta nagroda jest podziękowaniem dla całej górniczej braci za trud wkładany w bezpieczeństwo i zabezpieczanie zabytku. To, co robimy wspólnie dla tej kopalni, dla jej ochrony, zachowania i rozwoju, zostało po raz kolejny docenione. To cieszy niezwykle, i choć odznaka jest jedna, to wiele dla nas znaczy: to tak jakby doceniono każdego górnika, bo sukcesy w dziedzinie bezpieczeństwa są wypadkową pracy i zaangażowania wielu osób – mówi Kierownik Ulmaniec.