Muzyka z dętych instrumentów złożona i tak już bardzo huczna, tysiącem odgłosów odbijała się o podziemne sklepienia. Podobnych dźwięków nigdy zaprawdę w życiu nie słyszałem!” – twierdził w roku 1869 Aleksander Kisielewski. Istniejąca nieprzerwanie od roku 1830 Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka” zaprasza do Parku św. Kingi na dużą dawkę dobrej muzyki.

Orkiestry można posłuchać w kolejne wakacyjne soboty: 8, 15, 22, 29 lipca oraz 5, 12, 19, 26 sierpnia o godzinie 11.00. Wstęp wolny. Wystarczy przyjść w rejon szybu Daniłowicza, znaleźć wygodną ławkę lub rozłożyć koc na parkowym trawniku i słuchać, słuchać! A będzie czego, bo muzycy przygotowali interesujący różnorodny repertuar.

Tego lata należy spodziewać się zarówno wiedeńskiej oraz marszowej klasyki, jak i przebojów muzyki popularnej. Z pewnością nie zabraknie tematów filmowych – wielicka orkiestra udowadnia bowiem, że na dęte instrumenty można rozpisać niemal wszystko!

Plakat koncertów z datami oraz zdjęciem muzyków na tle parkowej zieleni

Koncerty „pod chmurką” w parkowej altanie są XIX-wieczną tradycją. Orkiestra, zwana „muzyką salinarną”, grywała zwiedzającym pod ziemią, na ówczesnej trasie turystycznej, dostarczając wrażeń opisanych przez Aleksandra Kisielewskiego. Grywała też na powierzchni, w zielonym otoczeniu Parku Elżbiety, ku radości spacerujących wieliczan, turystów i kuracjuszy.

Zapraszamy do dołączenia do Fanklubu górniczej orkiestry i dzielenia się zdjęciami z koncertów na #KoncertyLetnieWieliczka. Regulamin letnich koncertów Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli “Wieliczka” na www.kopalnia.pl