W najbliższy weekend na boiskach Wieliczki i Myślenic zmierzą się piłkarskich rozgrywkach młodzi piłkarze kilkunastu klubów sportowych. Kopalnia Soli „Wieliczka” od kilku lat wspiera to wydarzenie.

Sportowe emocje

Turniej o puchar Prezesa Kopalni Soli “Wieliczka” S.A. odbędzie się w dniach 22 i 23 maja. W sobotę zawodnicy zagrają na Zarabiu w Myślenicach, w niedzielę na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław. Nie zabraknie drużyn z Wieliczki: Górnika Wieliczka i Akademii Piłkarskiej Wieliczka czy regionu m.in. Dalinu z Myślenic.

Ze wsparciem kopalni

Kopalnia po raz kolejny jest współorganizatorem wydarzenia. Do rąk najlepszych drużyn, jak co roku, trafią solne puchary, a zawodnicy z dalszych zakątków kraju będą mogli zwiedzić zabytkowe podziemia kopalni.

Rozgrywane mecze transmitowane będą na żywo. Więcej informacji na stronie Fundacji Mali Mistrzowie, głównego organizatora turnieju.

Z pomocą potrzebującym

Salt Mine Cup to sportowe emocje małych piłkarzy i ich rodzin. To również wydarzenie o charakterze charytatywnym. Podczas turnieju zbierane są fundusze na pomoc dzieciom poszkodowany przez los. W tym roku Fundacja zbiera je dla Emilki Reichert na zakup elektrycznego podnośnika sufitowego (zbiórka odbywa się poprzez platformę zrzutka.pl