Kopalnia Soli „Wieliczka” otrzymała certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Uroczyste wręczenie prestiżowych wyróżnień odbyło się 19 marca w Pałacu Prezydenckim.

Przestrzegają przepisów prawa pracy, dbają o BHP, proponują zatrudnienie stabilne i na czas nieokreślony, zawierają układy zbiorowe pracy, posiadają rady pracowników, szanują prawo do zrzeszania się w związki zawodowe – oto posiadacze certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W XI edycji konkursu organizowanego przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem Prezydenta RP uhonorowano 22 pracodawców.

– Z wielką radością pragnę powiedzieć, że są wśród nich dwie znane polskie firmy, które były tutaj obecne także 11 lat temu, także wtedy, w tym 2008 roku, 21 stycznia byli tutaj przedstawiciele Kopalni Soli w Wieliczce, byli przedstawiciele Zakładów Chemicznych Siarkopol w Tarnobrzegu i także odbierali wtedy tę pierwszą nagrodę dla Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom. Jestem ogromnie szczęśliwy i z całego serca dziękuję, że kontynuujecie to Państwo – podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Andrzej Duda.

Wyróżnienia są tym cenniejsze, że tak naprawdę przyznawane przez samych pracowników. – To nie pracodawca pracodawcy, ale związek zawodowy w imieniu pracowników wręcza certyfikat „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom” – wyjaśniał ideę konkursu Piotr Duda, Przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Kopalnię Soli „Wieliczka” S.A. uhonorowano m.in. za bardzo dobre relacje z załogą oraz jej przedstawicielami, podnoszenie kwalifikacji załogi czy wprowadzenie pracowniczego programu emerytalnego.

Obrazek artykułu Kopalnia po raz drugi z prestiżowym certyfikatem