Wielickie podziemia to nie tylko unikatowe komory i uzdrowisko z leczniczym mikroklimatem, ale także wspaniała przygoda dla najmłodszych oraz idealny cel szkolnej wycieczki.

W krainie Solilandii

Oprócz urokliwych miejsc i rzeźb, związanych z historią kopalni i kraju, w podziemiach Wieliczki nie brak miejsc atrakcyjnych dla najmłodszych gości. Obok Trasy Turystycznej dostępnej dla każdego i Trasy Górniczej (dostępna dla dzieci powyżej 10. roku życia) Kopalnia Soli „Wieliczka” ma dla nich dedykowaną ofertę. Na tej trasie dzieci udają się na poszukiwanie legendarnej Solilandii – krainy Soliludków, pomocników Skarbnika. To propozycja zarówno dla przedszkolaków i młodszych klas szkolnych.

Skarbnik i Soliludki

Skarbnik jest dobrym duchem wielickich podziemi. W dawnych czasach to właśnie on dbał o bezpieczeństwo wielickich górników. Ukazywał się tym, których trzeba było ostrzec przed niebezpieczeństwem. Dziś, gdy kopalnia jest miejscem bezpiecznym, znalazł sobie inne zajecie.

Każdy jednak potrzebuje swoich pomocników, dlatego Skarbnik przywołał do siebie skrzaty i krasnale. Nazwał je Soliludkami. Po dziś dzień krążą one po kopalni, zamieszkując swoje podziemne królestwo – Solilandię.

Wycieczka w grupie szkolnej

“Odkrywanie Solilandii” to również propozycja dla przedszkoli i klas młodszych podstawówki. Nieco starsze dzieci będą zachwycone programem zwiedzania pt. “Śladami legend wielickiej kopalni”, czyli edukacją połączona z różnego rodzaju aktywnościami. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem +48 12 278 73 72, + 48 12 278 73 92 lub mailowo:  programy.dzieci@kopalnia.pl.