Wielickie podziemia to nie tylko unikatowe komory i uzdrowisko z leczniczym mikroklimatem, ale także wspaniała przygoda dla najmłodszych.

W krainie Solilandii
Oprócz urokliwych miejsc i rzeźb, związanych z historią kopalni i kraju, w podziemiach Wieliczki nie brak miejsc atrakcyjnych dla najmłodszych gości. Obok Trasy Turystycznej dostępnej dla każdego  Kopalnia Soli „Wieliczka” ma dla nich dedykowaną ofertę. Na tej trasie dzieci udają się na poszukiwanie legendarnej Solilandii – krainy Soliludków, pomocników Skarbnika. To propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i przedszkolaków i młodszych klas szkolnych.

Skarbnik i Soliludki

Skarbnik jest dobrym duchem wielickich podziemi. W dawnych czasach to właśnie on dbał o bezpieczeństwo wielickich górników. Ukazywał się tym, których trzeba było ostrzec przed niebezpieczeństwem. Dziś, gdy kopalnia jest miejscem bezpiecznym, znalazł sobie inne zajecie.

Każdy jednak potrzebuje swoich pomocników, dlatego Skarbnik przywołał do siebie skrzaty i krasnale. Nazwał je Soliludkami. Po dziś dzień krążą one po kopalni, zamieszkując swoje podziemne królestwo – Solilandię.

Do Wieliczki z rodzicami

Na trasie „Odkrywanie Solilandii” dzieciom (wiek 5 – 8 lat) towarzyszą rodzice. Po szlaku oprowadzają m.in. przez Soliludki. Zwiedzanie tej trasy w wakacje organizowane jest codziennie o godz. 10:40. Uwaga dzieci: na tej trasie spotkacie Skarbnika, odkryjecie tajemnicze ślady smoka solonia, spędzicie miło czas na zwiedzaniu i zabawie.

Wejścia organizowane są po zgłoszeniu się minimum 10 uczestników. Wymagana wcześniejsza rezerwacja pod numerem +48 12 278 73 72, + 48 12 278 73 92 (pn. – pt. 7:00-15:00) lub mailowo:  programy.dzieci@kopalnia.pl.

Wycieczka w grupie szkolnej

„Odkrywanie Solilandii” to również propozycja dla przedszkoli i klas młodszych podstawówki. Wejścia organizowane są po zgłoszeniu się minimum 10 uczestników. Wymagana wcześniejsza rezerwacja pod numerem +48 12 278 73 72, + 48 12 278 73 92 (pn. – pt. 7:00-15:00) lub mailowo:  programy.dzieci@kopalnia.pl.