Kopalnia Soli „Wieliczka” i Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce zapraszają 3 września na rodzinny piknik przy tężni solankowej. „Finał wakacji z górnikami i strażakami” rozpocznie się o godzinie 14.00. W programie moc darmowych atrakcji, a wieczorem Liber, Video, Roxie Węgiel oraz bajeczny pokaz ogniowo-pirotechniczny.

Czas wracać do szkoły, zanim jednak zabrzmi pierwszy dzwonek, warto niedzielne popołudnie spędzić w plenerze. Górnicy i strażacy ochotnicy z Wieliczki przygotowali mnóstwo niespodzianek. Na najmłodszych czekać będą m.in. profesjonalni animatorzy, bohaterowie „Psiego Patrolu”, dobry duch kopalni Skarbnik, a także piana party oraz niepowtarzalne strażackie dmuchańce. Starszych z pewnością zaciekawią pokazy służb: strażaków, ratowników, policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Iluzjoniści, akrobaci, górnicza orkiestra – oj, będzie się działo! Organizatorzy zapraszają również na bezpłatny spacer po tężni oraz darmowe popcorn i watę cukrową. O jak najlepszy nastrój zadba zespół Deluxe Alive, który przyszykował na ostatnią wakacyjną niedzielę same muzyczne przeboje. Około godziny 18.00 na scenę wkroczą gwiazdy wieczoru: Liber, Video oraz Roxie Węgiel. A gdy na dobre zapadnie zmrok, przyjdzie czas na zapierający dech w piersiach pokaz ogniowo-pirotechniczny w wykonaniu grupy Locomotora. Piknik zakończy zabawa z DJ-em. Szczegóły na plakatach.

Wydarzeniu partnerują Powiat Wielicki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Plakat pikniku. Po lewej program - lista atrakcji przewidzianych przy tężni solankowej, po prawei - zdjęcia gwiazd wieczoru: Liber, Roxie Węgiel, Video. Grafika w tonacji zielono-czerwonej
Plakat z programem pikniku “Finał wakacji z górnikami i strażakami”