W Dzień Dziecka warto wybrać się na spacer do tężni solankowej. 1 i 2 czerwca bilety do tężni solankowej Kopalni Soli „Wieliczka” będą darmowe. To doskonała okazja, aby spędzić czas rodzinnie, zdrowo i ciekawie.

Tężnia jak zamek z bajki

Tężnia solankowa przypomina warowne zamczysko. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni perspektywą wspięcia się na jej masywne tarninowe mury. Do „zdobycia” jest również ponad 20-metrowa wieża, z której roztacza się ładny widok na najbliższą okolicę. Dorośli docenią chwilę relaksu oraz możliwość zaczerpnięcia powietrza zbliżonego do nadmorskiej bryzy. W pierwszy czerwcowy weekend z bezpłatnego wejścia do tężni skorzystać mogą wszyscy – i duzi, i mali.

Wyprawa do tężni położonej w malowniczym Parku św. Kingi, tuż obok szybu Daniłowicza, to wspaniały relaks i łyk zdrowia – czyli doskonały plan na spacer lub idealny finał zwiedzania kopalni.

Gdzie zaopatrzyć się w darmowe bilety?

Bezpłatne bilety będzie można nabyć na miejscu w wygodnym automacie zlokalizowanym tuż przy wejściu do tężni oraz w kasach kopalni (szyb Daniłowicza i szyb Regis), a także za pośrednictwem www.bilety.kopalnia.pl. Po szczegóły akcji „Kopalnia na Dzień Dziecka – Tężnia Solankowa za 0 zł” zapraszamy na www.kopalnia.pl.

Słodka niespodzianka

Bezpłatne inhalacje solankowe to niejedyny upominek od kopalni z okazji Dnia Dziecka. W pierwszy czerwcowy weekend na spacerujących po tężni będą czekały darmowe lody, a w Restauracji Grand Sal do każdego obiadu (minimum jedno danie) zostanie zaserwowany gratis deser lodowy.

Regulamin akcji: