Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Paweł Nowak zapraszają młodych artystów do muzycznej rywalizacji. Tegoroczna edycja patriotycznego konkursu odbywa się pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna” i jest szansą do podzielenia się wokalnym talentem z szerszą publicznością. Na laureatów czekają nagrody, a najlepsi z najlepszych wystąpią podczas uroczystego koncertu w zabytkowej wielickiej kopalni. Zgłoszenia można wysyłać do 4 października.

Już po raz piąty

– Serdecznie zapraszam młodych Małopolan do udziału w jubileuszowej V edycji konkursu „zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ”, organizowanego pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna”. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i z roku na rok kapituła ma coraz trudniejsze zadanie przy wyborze finalistów. Tą edycją chcemy zwrócić uwagę młodzieży na wybitnych polskich poetów i kompozytorów, którzy poprzez swoją twórczość podnosili na duchu naród w trudnych chwilach. To również doskonała okazja do uczczenia przypadającej w tym roku 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek czy 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które były lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Niech zabrzmią polskie pieśni i wzniecą dumę z Niepodległej! – mówi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Co roku Niepodległej śpiewają prawdziwe talenty. Konkurs skierowany jest do uczniów małopolskich szkół podstawowych.

– Co roku młodzi artyści dostarczają nam wielu wzruszeń i zachwytów. Niecierpliwie wyglądam tegorocznych obrad konkursowej kapituły oraz koncertu laureatów, który zgodnie z tradycją odbędzie się w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Po raz kolejny małopolscy uczniowie zaśpiewają Niepodległej na podziemnej scenie i przypomną nam, dorosłym, czym jest patriotyzm – szczery, radosny, a czasem zadumany, uderzający w najbardziej wrażliwe struny – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Cieszę się, że konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” przyciąga tak wielu uczestników. Najlepszych spośród nich będziemy oklaskiwać już 9 listopada podczas uroczystego koncertu w komorze Warszawa. Serdecznie zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w piątej jubileuszowej edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”.

Pochwal się talentem

Tegoroczna rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Startować mogą zarówno soliści, jak i zespoły liczące nie więcej niż 5 i nie mniej niż 3 osoby. Komisja i kapituła ocenią umiejętności wokalne, a także m.in. aranżację, patriotyczne elementy (np. stroje czy rekwizyty) oraz dobór repertuaru. W tym ostatnim uczestnikom pomoże lista rekomendowanych utworów. Powstała pod okiem ekspertów z Akademii Muzycznej w Krakowie i zawiera propozycje przepięknych patriotycznych pieśni i piosenek.

Lista rekomendowanych utworów:

Zgłoszenia muszą mieć postać pliku audio-video w jakości HD lub FULL HD. Wraz ze wszystkim załącznikami należy je przesłać w jeden z poniższych sposobów:

  • drogą elektroniczną na adres e-mailowy: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl,
  • za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików np. www.wetransfer.com lub
  • za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google) w sposób umożliwiający otwarcie plików bez konieczności wprowadzania hasła lub loginu.

Uczestników mogą zgłaszać szkoły podstawowe, domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne. Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody. Swojego laureata wybierze również publiczność w internetowym głosowaniu. Najlepsi z najlepszych 9 listopada wystąpią podczas koncertu w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka” – 125 m pod ziemią czeka na nich profesjonalna scena.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” organizują Wojewoda Małopolski i Kopalnia Soli „Wieliczka”. Przedsięwzięciu partnerują Małopolski Kurator Oświaty oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Fachowego wsparcia udziela Akademia Muzyczna w Krakowie.

Niezbędne dokumenty i załączniki